Poznávací zájezd Skotsko

Poznávací zájezd Skotsko

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Žádný kus země v severní Evropě nenabízí natolik intenzivní pocit romantiky a tajemna zároveň. Ve městech se klikatí úzké starobylé uličky lemované železnými ploty, které nechávají místo jen pro tradiční hospůdky s místními specialitami. V okolí narazíte na naprosto unikátní nedotčenou přírodu.

Hornatá krajina s úžasným rozhledem

I když lidé do skotské přírody velmi zasáhli, stále je zde spousta nedotčených míst, které stojí za to vidět. Zvláště úchvatný pohled se nabízí z hradů, umístěných na vrcholech kopců, na zelená údolí s hornatou krajinou. V dáli se lesknou rašelinou zbarvená jezera a na obloze není nouze o orly a jiné u nás vzácné ptáky.

Výborné jídlo a whisky

Skotové si na zdravé pokrmy velmi nepotrpí. Zvláště zelenina a ovoce se v jejich jídelníčku nachází jen zřídka. Mnohem častěji můžeme narazit na chutná masitá jídla s propracovanou recepturou přípravy. Rodiště samotné whisky a skotskou whisky není potřeba vůbec připomínat.

Přátelští Skotové

Samotní Skotové jsou velmi přátelští a pohostiní. Dvojnásob to platí, pokud zavítáte do některé odlehlejší vesničky nebo horské usedlosti. Překvapivé je, že s pověstnou skotskou lakotou se nikde nesetkáte.

Romatika v Edinburghu

Edinburg je jedním z nejlákavějších měst severní Evropy pro poznávací zájezd. Ve starých klikatých uličkách narazíte na tradiční hospůdky a tajemně romantickou atmosféru.

Tajemný nádech Skotska

Skotsko je propředeno spoustou tajemných bájí a pověstí. Mezi neznámější legendu patří Lochneská příšera, která se má údajně nacházet ve stejnomeném jezeře. Celá atmosféra hustých lesů a vysokých hor jen dodává tajemnu na intenzitě.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2022