Eurovíkend Istanbul

Eurovíkend Istanbul

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Město ležící na rozhraní Evropy a Asie, které je pro návštěvníky exotické, avšak stále poskytuje služby na evropské úrovni - Istanbul.

Lehkost a vyváženost turecké kuchyně

Díky poloze na rozmezí dvou kontinentů se zde míchají dva rozdílné vlivy. Tím je i velmi ovlivňena kuchyně. Turecká jídla a všeobecně turecká gastronomie patří mezi světovou špičku. Koření je využíváno jen k dochucení a celkově jsou veškeré pokrmy velmi lehké. Ideální pro aktivní víkend strávený poznáváním nových míst.

Netradiční podniky

Během eurovíkendů do různých měst Evropy se setkáme s mnohým - malé útulné kavárny, restaurace, hospůdky nebo cukrárny. Istanbul ovšem nabízí výraznou změnu - tradiční čajovny pod širým nebem s nabídkou místních čajů a případně i vodní dýmky.

Vysoká tolerance

Mnoho přijíždějících návštevníků se obává právě místní víry - islámu. Istanbul je ovšem velmi tolerantní a není potřeba se tímto vůbec zaobírat. Například tvrdý alkohol je k dostání stejně jako kdekoliv jinde. Částečně za to může i blízký východoevropský vliv.

Velký bazar - nakupujeme

Mnoho návštěvníků Istanbulu neodolá a z eurovíkendu si odváží mnoho suvenýrů i praktických věcí. Ideálním místem pro nakupování je Velký bazar. Jedná se o velikou spleť uliček s tisíci obchůdky, kde je samozřemostí smlouvání o ceně. Odvážnější mohou běžně usmlouvat původní cenu až na její jednu třetinu.

Istanbul - ideální pro exotickou dovolenou

Zvolit si právě toto město k víkendovému pobytu je velmi praktické - díky své poloze se jedná již prakticky o město v Asii, ovšem s velkým vlivem Evropy. Díky tomu jsou zde všechny služby poskytovány na vysoké úrovni a návštěvníky nečekají nepříjemná překvapení.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024