Poznávací zájezd Portugalsko

Poznávací zájezd Portugalsko

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Jen málo zemí je natolik přizpůsobivých, jako Portigalsko. Nabízí skvělou kuchyni, kde naleznete nové chutě a oblíbíte si nové pokrmy. Příroda je velmi přívětivá, takže vám nebudou překážet veliké kopce ani škaredé počasí. Překvapení na vás čaká u moře - velmi dobře přístupné pláže i pro rodiny s dětmi.

Neobjevená země

Pokud jste zvyklí na podmínky z Chorvatska, tak při poznávacím zájezdu v Portugalsku budete velmi překvapení. Příjemně překvapeni. Tato země je téměř neobjevena českými návštěvníky a češtinu za celou dobu pobytu zaslechnete jen velmi sporadicky.

Zájezd do tepla

Velikou výhodou Portugalska je jeho poloha. Téměř celý rok je zde velmi teplé počasí, nahrávající procházkám, poznáváním nových míst a cestování. Lehká zima přichází pouze v lednu a únoru.

Pochutná si každý

Někteří lidé ryby na svém talíři příliš nemusejí. V přímořských zemích se tak připravují o místní speciality a pokrmy. Jinak je tomu ovšem zde. Příprava všech jídel je naprosto netradiční. Mořské plody a ryby se zde nabízejí v takové úpravě, že si na své přijde skutečně každý. Velmi oblíbená je například výtečná grilováná treska. Pokud i tak někdo nepodlehne rybí kuchyni, v menu je vždy spousta pokrmů připravovaných z vepřového.

Skvělé pláže

Teplé počasí bez pořádných pláží? V Portugalsku jsou jen čisté a písčité pláže, vhodné i pro rodiny s dětmi. Tyto pláže mají navíc jednu specifickou výhodu- Při vstupu do moře následuje velmi dlouhý úsek, kde se dno nesvažuje a hloubka vody není přílišná ani pro děti. Samozřejmě zde najde uplatnění i spousta vodních sportů a vodních odpočinkových aktivit.

Bohatá historie

Historie a tradice jsou zde velmi bohaté. Mezi nejoblíbenější období patří to, kdy se portugalci vydávali na svých lodích objevovat nové země. S tím se vážou i překrásné přístavy, lákající k dlouhé procházce.

Rozmanitá příroda

Pokud přirovnáme tuto zemi ke Španělsku, tak je velmi malá. O to více je zde ale rozmanitá příroda. Na jihu objevíte rozlehlé pláně a čím více budete mířit na jih, tím více se před vámi bude objevovat malých políček a vegetace. Na úplném konci na vás čekají rozlehlé vinice s velmi kvalitním vínem.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024