Poznávací zájezd Norsko

Poznávací zájezd Norsko

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

V Norsku se nacházejí dva světy. Na jedné straně se jedná o velmi rozvinutá centra s bohatou historií a luxusními službami. Na straně druhé se v blízkosti nachází divoká příroda, ledovce a nečekané přírodní úkazy. Poznávací zájezd do Norska je jednoznačně výbornou volbou pro odvážné duše.

Dlouhé dny a noci bez tmy

Velmi zajímavým úkazem jsou bílé noci. V čase, kdy u nás začíná večer a stmívá se, je v Norsku denní světlo. Smráká se až s příchodem půlnoci a největší tma nastává kolem třetí hodiny ranní. Úkaz, který musíte zažít!

Ledovce

Ledovců je v Norsku skutečně požehnaně a při poznávacím zájezdu určitě na nejeden vstoupíte. Úchvatným zážitkem je jejich tichost a klid uprostřed nedotčené přírody.

Norské umění a sochy

Pro některé návštěvníky mohou být místní sochy skutečně šokující. Nejenomže jsou často velmi odvážné, ale ve většiné případů i nahé. Jistě zaujmou i umělecké laiky.

Kuchyně bez koření

Norskou kuchyni si nesmíte rozhodně nechat ujít. Jistou specialitou u všech pokrmů je velmi střídmé používání koření a jiných dochucovadel. Díky své poloze nabízí nepřeberné množství druhů ryb a i takové kulinářské speciality, jako je sobí nebo losí maso.

Netradiční způsoby ubytování

Stejně jako u pokrmů, tak ani u ubytovaní si norové nepotrpí na přílišný luxus. Pro dobrodružné povahy se takřka kdekoliv nabízí možnost stanování. Pro méně odvážné jsou určeny chatky a boudy. Ve městech jsou ale samozřemostí luxusní hotely a restaurace s tradiční norskou kuchyní.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024