Poznávací zájezd Island

Poznávací zájezd Island

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Samotný island i islanďané jsou velmi svérázní. Více něž deseti povrchu pokrývají ledovce a je velmi geologicky i vulkanicky činný. O tomto svědčí i fakt, že se zde v šedesátých letech zrodil úplně nový ostrov - Surtsey.

Kuchyně bez nebezpečných specialit

Island je na úplně stejné úrovni vyspělosti jako ostatní evropské státy a globalizace mírně zasáhla i zde. V restauracích se nabízejí běžné pokrmy a jídelní lístek není zavalen žádnou netradiční surovinou. Pro evropské návštěvníky jednoznačně dobrá zpráva. Pokud by jste přeci jen toužili objevit nějakou specialitu, nabízí se například sušené ryby nebo jehněčí - ovcí je ostatně na Islandu více než lidí.

Drsní ale nápomocní obyvatelé

Jako všichni seveřani, jsou i islanďané na povrchu chladní. Pod touto slupkou jsou ovšem velmi vřelí a nápomocní. Pokud se obrátíte s žádostí o pomoc, vždy vám pomohou.

Doprava bez kolejí

Pokud se podíváme na mapu Islandu, všimneme si jedné zvláštnosti. Okolo pobřeží celého ostrovu se klikatí jedna jediná cesta (nesoucí číslo 1). Během poznávacího zájezdu nenarazíte na žádný dopravní prostředek pohybující se po kolejích. Budete tedy odkázání pouze na automobily a autobusy.

Reykjavík

Jistě si nenecháte ujít hlavní město, které poskytuje domov naprosté většině Islanďanů. Jako celek působí velmi drsně a svérázně. Při pobytu se jistě vyplatí navštívit přístavní část, kde se prodávají čerstvé ryby a případně i rovnou grilované. Pokud již budete v přístavu, můžete nasednou na loď a vydat se pozorovat velryby - vyplouvají takřka neustále.

Gejzíry a termální prameny

Se sopečnou činností jdou ruku v ruce i termální prameny a gejzíry, které dokážou vychrlit vodu až do výšky 70 metrů. Díky vulkanické činnosti zde není nouze ani o bahení sopky, které mají největší zastoupení u jezera Mývatn.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024