Vyhledejte si zájezd do Egypta. Tisíce termínů, desítky letovisek včetně last minute a all inclusive verzí.

Káhira Egypt - All Inclusive Last Minute

Egypt Zájezdy

Káhira se nachází na břehu nejslavnější egyptské řeky Nil. Město Káhira je jedním z nejznámějších hlavních měst na světě. Místně známá jako Al-Qahira, což je arabský výraz pro Vítězná, byla Káhira sídlem vlády egyptských dynastií celá staletí a do dnešních dnů zde zůstalo nepřeberné množství památek a historicky nedocenitelných artefaktů.

Fakta o Káhiře

Díky své malebnosti, velmi zajímavým památkám, vznešené eleganci i moderním stavbám je to jedena z nejoblíbenějších turistických destinací v Egyptě. Město je protkána spoustu zábavy a zajímavých faktů. Káhira se skládá ze dvou ostrovů: Zamalik (Gezira) a Roda (Rawdah). Tyto dva ostrovy jsou propojeny mosty s pevninou. Časové pásmo v Káhiře vyplývá z východního časového pásma Evropy - GMT +2.

Káhira pro návštěvníky

Velká část města je velmi moderní s širokými třídami. Většina mešit, paláců, bran do města se nachází v nejstarší části města. Káhira je centrem koptského křesťanství. Toto označení vzniklo v Alexandrii v apoštolské době.

Egypt vždy přitahoval cestovatele. Jeho historie sahá více 10 staletí, až do doby Mamluks. Káhira je jeden z největších městských oblastí a nabízí mnoho míst k návštěvě. Velikou výhodou je poloha. K obrovským monumentům je to jen kousek. Velké pyramidy v Gíze leží na samém okraji města. Není tak problém se sem dostat. Jsou zde také antické chrámy, hrobky, nádherné křesťanské stavby, muslimské památky a samozřejmě muzea egyptských starožitností. Káhira je zkrátka centrem, ve kterém na jedno místě vidíte křesťanskou stavbu a hned vedle stavbu, která je spjata s muslimským náboženstvím. Káhira je jen jedna.

Zároveň se jedná o město plné života a pohybu, je téměř 24 hodin denně zaplněné turisty a návštěvníky. Zároveň všude potkáváte obchodníky se suvenýry a pouliční stánky.

Město je zároveň plné kultury - galerie, umělecké sály, výstavy, opery, muzea - zkrátka vše. Zatímco musíte v jiných městech cestovat dlouhé kilometry, zde je vše hned vedle sebe.

Ubytování v Káhiře

Ubytování se nabízí ve všech cenových kategorií a výlet do Egypta si tak může dovolit takřka každý. Leží zde klasické hotely, stejně tak luxusní pětihvězdičkové hotely nebo celé apartmány.

Zábava v Káhiře

Až budete nasyceni prohlídkou města a vyčerpaní množstvím památek, můžete se vydat za zábavou. Nabízí například neuvěřitelně živý noční život. S příchodem večera se turisté stahují do centra, do restaurací, venkovních barů, hospůdek a užívají si pohodovou dovolenou. Velikou výhodou je podnebí, ani večer zde není zima a je stále příjemné teplo. Můžete tak venku zůstat až pozdě do noci.

Nakupování a Egypt

Velikým tématem v Egyptě je nakupování. Zvláště dobře se nakupuje koření, parfémy, zlato, stříbro, koberce, mosaz, kožené výrobky, sklo a keramika. Nějaký ten suvenýr si zkrátka přiveze každý. Vyzkoušejte některé ze slavných pouličních trhů. Na místě lze smlouvat o ceně - dokonce se to i předpokládá (v některých stáncích ani nejsou cenovky, smlouvá se automaticky při každém nákupu).

Egypt - Dovolená a Zájezdy
2009 - 2023