Vyhledejte si zájezd do Egypta. Tisíce termínů, desítky letovisek včetně last minute a all inclusive verzí.

Hurghada Egypt - All Inclusive Last Minute

Egypt Zájezdy

Hurghada má tři okresy: Dahar (staré centrum), Sakalla (nové centrum) a Village Road (hotelová část).

Sakalla (nové centrum)

Nejzajímavější je Sakalla. Naleznete zde ty nejlepší bary, diskotéky, mnoho obchodů se suvenýry, duty free shopy, orientální kavárny a třeba i banky.

Dahar (staré centrum)

Dahar má orientální kouzlo - ideální pokud chcete zažít skutečnou atmosféru. Určitě se vydejte na tržiště nasát tradiční atmosféru. Narozdíl od jiných tržišť se zde nemusíte příliš obávat o své věci - kapsáři jsou velmi výjimečnou záležitostí.

Village Road (hotelová část)

Village Road je nejvíce klidné a čisté místo v Hurghadě. V okolí jsou především obchody a restaurace. Pokud hledáte turistickou atmosféru plnou zážitků a atrakcí, je lepší se vydat do Sakalla.

Doprava v Hurghada

V Hurghadě není naprosto žádný problém s dopravou. Všude jsou oranžovo modré taxíky - a vycházejí i velmi levně, s českými cenami se nedají ani zdaleka srovnávat. Velmi často (takřka vždy) se na ceně dohodnete s řidičem již dopředu.

Nakupování

Výprodej - slovo, které uvidíte na obchodech v každou denní dobu, každé roční období a v každé části Hurghady. V Egyptě se o ceně smlouvá a dopředu se s ním počítá! Ideální je jí na dvě třetiny ceny - dohodnout si slevu o 30%. Nejlepším trikem je předstírat nezájem, obchodníci na vás sami vytasí slevy. Počítejte s tím, že často nejsou na zboží cenovky - opravdu se počítá s individuálním dohodnutím ceny.

Supermarkety

Nejlepší supermarket - Abu Ashara. V Hurghadě je velmi málo obchodů s potravinami. Počítá se, že se turisté budou navštěvovat restaurace a hospůdky.

Info pro kuřáky

V Egyptě není mnoho značek cigaret. Můžete si zpravidla vybrat mezi Marlboro a L&M. Ostatní značky spíše příležitostně. Dáváte li přednost své značce, je potřeba si ji přivést.

Počasí

Pokud uvidíte mraky, tak máte velikou smůlu. 99% dnů je nebe naprosto čisté bez jediného mráčku. Letní sezóna začíná kolem května a pokračuje až do Listopadu. Nejlepší měsíce jsou červenec, srpen a září (40°C). Nezapomeňte sluneční brýle, opalovací krém a pokrývku hlavy.

Zima

Zima začíná v prosinci a pokračuje až do března. Ideální doba pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům turistů a užít si především historickou část Egyptu. Ovšem i v tomto období je moře velmi příjemné a všichni se normálně koupají.

Noční život

Nachází se zde mnoho barů, diskoték, kaváren, obchodů. Noční zábava začíná okolo jedenácté večer a pokračuje až do ranních hodin. Kromě hotelů, duty free obchodů a několika restaurací, jsou bary a diskotéky jedinými místy, kde můžete získat alkohol.

Místní obyvatelé jsou k turistům velmi schovívaví a přátelští - především protože naprostou většinu z nich živí právě turisté.

Egypt - Dovolená a Zájezdy
2009 - 2023