Vyhledejte si zájezd do Egypta. Tisíce termínů, desítky letovisek včetně last minute a all inclusive verzí.

Dahab Egypt - All Inclusive Last Minute

Egypt Zájezdy

Tato perla zálivu se skládá ze dvou vesnic, jižní beduínské vesnice v Assalah a obchodního a administrativního centra Dahab na severu. zde jsou právě shluky rekreačních středisek, které se o vás dokonale postarají.

Jižní Assalah

Assalah je nejrozvinutější část Dahabu a leží 3 kilometry od centra. Návštěvníci a turisté navštěvují tuto část již od dávných dob. jedná se o rozlehlou konglomeraci palem, obchodů, kempů, hotelů, barů a restaurací, které leží podél pobřeží Ghazala Bay. Assalah má přímo bohémskou atmosféru. Bezstarostný a uvolněný pobyt. Nejkrásnější je oblast jižně podél El-Qura Bay. Při okrajích lákají návštěvníky moderní dobou nedotčené vesnice, u centra se naopak soustřeďují služby pro luxusní klientelu - například veliká potápěčská centra.

Překrásné podmínky - pláže i moře

Dahab v arabštině znamená zlato. Tyrkysové moře a odpočinková atmosféra. Zaměřuje se na rozvoj cestovního ruchu, nabízí překrásnou atmosféru kymácejících se palem, jemného píseku a úchvatného moře vhodného i pro šnorchlování. Dahab překrásné moderní hotely a zároveň i služby za rozumnou cenu. Asi 5 kilometrů od města je slavná Blue Hole - navštěvovaná pro potápění. Směrem k izraelské hranici je ostrov Coral s křižáckou pevností. Sice již nestojí, ale stále lze vidět její pozůstatky.

Windsurfing a plavání

Dahab byla původně rybářská vesnice beduínů. V dnešních dnech je díky příznicému moři proslulá pro windsurfing. Nicméně ani plavci nepřijdou zkrátka, především v blízkosti Blue Hole s klidnějším mořem.

Restaurace a stravování

Jednou z hlavních atrakcí Dahabu jsou jedinečné na restaurace, směs beduínské a egyptské kuchyně, která se vyvýjela po desíteky let. U moře jsou umístěny velké zdobené polštáře a stolky, kde se podává jídlo. Většina z těchto restaurací se zaměřuje na rybí kuchyni, kde vám připraví jídlo přesně podle vašeho přání. Ceny jsou celkem přijatelné, ale trochu vyšší než v odlehlejších částech. Po jídle můžete zůstat sedět a vychutnávat si pohled jak dlouho jen budete chtít.

Egypt - Dovolená a Zájezdy
2009 - 2023